czwartek, 26 marca 2015

Od Mango CD Skyfall'a

- Ja... Nic...- Odpowiedziałem głupawo, zakrywając łapą kupkę kości które pozostały z wiewiórki, którą niedawno upolowałem.- A ty? Co porabiasz? Co cię sprowadza do Mangoła Wspaniałego?- Zapytałem i zacząłem gonić swój ogon.
- Aaa... Nudzi mi się! Poróbmy coś!!!- Zaskomlał Skyfall.
Wierciłem się dłuuugo, zanim odpowiedziałem przyjacielowi... TEN OGON JEST ZA SPRYTNY! W każdym razie... Sprytniejszy ode mnie. Aby zaskoczyć swój ogon, postanowiłem pokręcić się w przeciwnym kierunku... NADAL NIC! W końcu coś zwróciło moją uwagę... Jakiś zapach... Nie była to na pewno zwierzyna... Nie...
- Czujesz to?- Zapytałem basiora.
Skyfall zaczął węszyć. Robił to przynajmniej 15 minut...
- Czujesz?!- Zapytałem podniesionym głosem.

>Skyfall?<

środa, 25 marca 2015

Od Akreona CD Kuryami

Podszedłem do basiora i wadery. Uśmiechnęli się.
- Mogę się tobą zająć. - odrzekła wadera
- Jestem Ametyst. - powiedział basior
- Ja Kuryami. - powiedziała wadera
- Ja Akreon. - powiedziałem
Basior, nijaki Ametyst położył się na trawie. Kuryami zaprowadziła mnie do jaskini. Było tam dużo wilków. W tym waderka w moim wieku. Uśmiechnąłem się. pomyślałem, że znajdę tu przyjaciół.
- Możesz się z nią pobawić, jeśli będzie chciała. - powiedziała Kuryami
Podszedłem do szczeniaka w moim wieku.
- Cześć! Jestem Akreon. - powiedziałem
- Ja Ann. - powiedziała
- Pobawimy się?
<Ann?> Masz nowego kolegę. ;)

niedziela, 22 marca 2015

Uwaga!

Z przykrością informuję, że spotkałam się po raz drugi z skopiowaną treścią bloga przez tę samą osobę. Do czynienia mieliśmy z Plagiatem Ukrytym.


  • Plagiat Ukryty występuje wtedy, gdy autor przejmuje fragmenty z cudzego utworu bez podania źródła i pierwotnego autora, a następnie wplata je do własnych wywodów. Odnosi się to nie tylko do dosłownych zapożyczeń (słowo w słowo), ale również na odwzorowaniu danego utworu przy użyciu innych wyrazów, oddających jednak dokładnie tę sama treść i konstrukcję myślową (rodzaj wywodu).

Pragnę poinformować, że plagiat jest karalny:
  •  Kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

  •  Tej samej karze podlega, kto rozpowszechnia bez podania nazwiska lub pseudonimu twórcy cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie albo publicznie zniekształca taki utwór, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie.

  •  Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w inny sposób niż określony w ust. 1 lub ust. 2 narusza cudze prawa autorskie lub prawa pokrewne określone w art. 16, art. 17, art. 18, art. 19 ust. 1, art. 191,art. 86, art. 94 ust. 4 lub art. 97, albo nie wykonuje obowiązków określonych w art. 193 ust. 2, art. 20 ust. 1-4, art. 40 ust. 1 lub ust. 2, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Proszę więc uprzejmie o zmianę treści skopiowanych, w przeciwnym wypadku zostanie to zgłoszone po raz drugi do administracji blogspotu.

Pozdrawiam oraz dziękuję za uwagę.
Matthev, Newt, Ametyst.